Vývojáři omylem zveřejnili zdrojový kód Fall Guys

Estimated read time 2 min read

Ups.

Pro studio Mediatonic byl začátek víkendu opravdu rušný. Nějakým nedopatřením se jim totiž povedlo zveřejnit zdrojový kód v nešťastném Steam updatu.

Celá věc byla zase rychle odstraněna, ale jak velmi rádi říkáme, na internetu se neschová nic. Chyba tak byla rychle zaznamenána díky SteamDB.

Celá věc je však mnohem zábavnější, když zjistíte, že vše uniklo v adresáři s názvem „BackUpThisFolder_ButDontShipItWithYourGame.“ Myslím, že někdo měl této složce věnovat mnohem větší pozornost. Jedná se o složku generovanou enginem Unity, která obsahuje důležitá data pro debugování, včetně PDB souborů a C++ kódu generovaného ze skriptů. Varování o této složce nabízí i dokumentace Unity, která říká, že by se tato složka měla zálohovat pro každý build, ale veřejnost by se k ní dostat neměla.

Ze strany Mediatonic to však taková sranda asi není. Jak si možná vzpomínáte, Fall Guys na svém začátku čelilo obrovským problémům s cheatery. Únik zdrojového kódu tak může způsobit vývoj mnohem hůře detekovatelných podvodů. Mediatonic sice vše rychle odebrali, ale není vůbec jisté, jestli si někdo kódy náhodou již nezálohoval pro své vlastní potřeby.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.