CS:GO nerflo jednu ze svých nejikoničtějších zbraní!

Estimated read time 2 min read

CS:GO právě nerflo AWP.

Ať už se děje cokoli, jsou věci, o kterých víme, že se k nim můžeme vrátit, protože na nás budou vždy čekat tak, jak jsme je opustili. Jedním z dobrých příkladů může být i AWP ve hře CS:GO, o kterém jsme si mysleli, že na nás bude vždy čekat jako nezastavitelný 1-shot zabiják.

Dobře, to teď možná zní trochu dramaticky. AWP je pořád 1-shot zbraň, ale nový update této odstřelovačce snížil zásobník z 10 na 5 nábojů. Kromě toho pak aktualizace snížila efektivitu M4A1-S na dálku a úplně odstranila Dust 2 z aktivní služby.

Možná se to nezdá jako velký problém, ale AWP má právě o 50% menší zásobník. Pokud tedy chcete vystřílet celý tým najednou, musíte se opravdu snažit, aby vám vyšly náboje. AWP může mít na hru obrovský dopad a často zvrátit prohraný zápas. Většina profesionálních týmů má minimálně jednoho hráče, který se na AWP specializuje. Jelikož však tato zbraň stojí opravdu hodně, budou hráči teď uvažovat ještě víc, jestli si ji skutečně koupí.

(zdroj: Valve)

Většina pravděpodobně usoudí, že i s menším zásobníkem se to pořád vyplatí. AWP ale vždy bylo riskantní. Často se stává, že pokud svou střelu minete, nebudete už mít druhou šanci. A s menším zásobníkem bude tento efekt ještě větší.

Překvapivě se nově AWP hodně podobá Operatoru z Valorantu, který má rovněž pouze 5 nábojů v zásobníku. Možná se teď Valve začíná inspirovat svým protějškem. A vlastně k tomu má i docela právo, protože všem je jasné, jakým titulem se Riot inspiroval.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.