CS:GO kvůli platební zdi prudce ztrácí hráče

Estimated read time 2 min read

Nový Prime status schoval hodnocené hry za platební zeď.

V červenci vydalo Valve patch do CS:GO, který by měl alespoň částečně řešit problémy s podváděním. Předělán byl hlavně Prime status, který je nyní potřeba k hraní hodnocených her. Nyní se tak rankované zápasy skrývají za platební zdí.

Od této změny jde na SteamCharts vidět, že CS:GO ztrácí hráče. Nyní hru hraje přibližně o 16.7% méně lidí. Je však nutno podotknout, že stejně jako každá jiná multiplayerová hra, i CS:GO zažívá silné a slabé týdny. Pořád se však jedná o ten největší propad od roku 2018.

Není pochyb, že za úpadek mohou změny Prime systému. Valve se pro takovou změnu rozhodlo hlavně proto, aby cheaterům zabránili vstup do hodnocených her na účtech zdarma. Společnost přiznala, že po přechodu na částečný free-to-play model začali někteří této novinky zneužívat.

Všechny ostatní mody, jako Nenáročný nebo Danger Zone zůstávají nedotknuté a stále je možné je hrát na účtech zdarma. Pokud však nechcete platit za Prime, můžete si nově zahrát i Unranked matchmaking. Pravidla jsou úplně stejná, ale hráči nedostanou žádné XP nebo loot.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.