Hackeři tvrdě udeřili na Apex Legends

Estimated read time 2 min read

Svého cíle však zřejmě nedosáhli.

O víkendu se skupině hackerů povedl dost úspěšný útok proti Apex Legends. Cílem útoku bylo hlavně propagovat stránku savetitanfall.com. Nějakou dobu byly kvůli útoku naprosto nehratelné některé mody. Místo nich se hráčům pouze objevovala zpráva o již zmíněné stránce.

Útok však nebyl proveden s pouhým záměrem škodit. Hackeři spíše chtěli přívést trochu pozornosti na Titanfall. Ten se již od roku 2019 potýká s DDoS problémy. Kritizují přitom EA a Respawn, že obě hry vydali na Steam, ale vůbec neopravili chyby, které hra má. Po dlouhé době na tyto zprávy vývojáři konečně odpověděli a stav hry skutečně zlepšili. V květnu pak ale přišla další vlna útoků a vývojáři jsou opět bezradní.

Stránka savetitanfall.com se od útoků sice distancovala, ale i tak stále tvrdě kritizuje vývojáře s tím, že hru nezvládají udržovat. Není tedy pochyb, že Respawn problémy ignoruje.

Jak se ale ukázalo, hackerský útok zřejmě ovoce nepřinesl. Vedení Respawnu odpovědělo na Twitteru pouhou zprávou, že na opatřeních nikdy nepřestali pracovat a hackeři tak spíše pouze ostatním hráčům pokazili víkend.

Rozhořčení Titanfall hráčů je určitě oprávněné, ale nejsou zdaleka sami. První Titanfall je již docela stará hra a jak to u takových her bývá, jsou stále víc a víc náchylné právě na tyto typy útoků. Nejlepším příkladem může být proslulé Team Fortress 2.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.