Co nahradí loot boxy v Rocket League?

Estimated read time 3 min read

Jak se změní trh po zrušení loot boxů?

Pokud si užíváte obchodů s klíči a levnými autíčky, čekají vás krušné chvíle. Váš obchod asi bude muset zavřít, protože Psyonix a Epic Games se rozhodli, že systém klíčů a loot boxů úplně zruší.

Jak tedy budete získávat nové věci? Místo občasného loot boxu a zakoupení klíče teď dostanete „blueprint.“ Blueprint poté můžete sestavit s použitím speciální herní měny. Novinkou je hlavně to, že přesně víte, co sestavením blueprintu dostanete.

Vaše získané bedny samozřejmě nepříjdou nazmar. Všechny neotevřené loot boxy se změní na blueprinty, které vám vytvoří náhodně zvolený item. Možná se tedy vyplatí je prozatím nechat zavřené. Třeba se jedna z beden změní v něco, co už dlouho chcete. Všechny nepoužité klíče z vašeho inventáře se přemění na speciální měnu.

V prosinci rovněž přijde další očekávaná novinka – Item Shop. Tam budete moci přímo utratit vaše úspory za vybrané itemy. Někdy se tam objeví i věci, které byste normálně ve hře nezískali.

Důležitou otázkou zůstává, jestli budete moci s blueprinty obchodovat. Záleží na tom totiž přežití celého Rocket League trhu. Nic není ještě předem oznámeno, ale já si tipuju, že obchod s blueprinty bude pokračovat.

Důležitou součástí trhu je taky jednotná měna. A tady už to bude trochu složitější. Zatím se jako jednotná měna používají klíče. Každý má cenu asi jednoho dolaru. Jak se ale změní na credity, nebude možné s nima dále obchodovat. To některým větším „obchodníkům“ určitě nehraje do karet.  Buď se zavede nová měna nebo se trh docela oslabí.

Někteří tuto změnu vítají, jiní se jí docela obávají. Momentálně je možné získat určitý item úplně bez použití peněz. Někdo samozřejmě nejprve musí koupit klíče a pustit je do oběhu. To ale nemusí být zrovna váš případ, pokud máte větší množství klíčů už z minula.

Já osobně nejsem velkým fanouškem náhodných loot boxů. Raději bych utratil své peníze za jeden konkrétní item, který zrovna chci. Když peníze utratím za náhodnou bednu, většinou můj inventář zaplaví další vlna odpadu a já si jen lámu hlavu nad tím, co s tím vším udělám.

Rocket Pass bude pokračovat tak jako vždy. Premium si nově koupíte za credity. Esport Shop také zůstane úplně nezměněný.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.