Člen Olympijské Federace říká, že esport prý neexistuje

Estimated read time 2 min read

Bude jednou esport medailová disciplína?

Už dlouho se mluví o zařazení esporu na Olympijské hry. Mezinárodní Olympijská komise na toto téma uspořádala velkou „esports forum“ diskuzi. Jedním ze zásadních problémů je násilí ve videohrách, které by bylo pro tak velkou akci problém. Dobrá zpráva je že „partnerské“ Southeast Asian Games to nezastavilo a esport (Overwatch) se stal jednou z medailových disciplín.

Ne všichni však souhlasí s tímto nápadem. Alfons Hörmann, prezident Německé Olympijské Sportovní Federace, říká, že „esport prostě neexistuje a nikdy nebude patřit na Olympijský program.“ Tento komentář se shoduje s tím, co dříve řekl Peter Beuth. Ten přirovnal esport k pletení a byl silně proti podpoře esportu.

„To že e-gaming chce příspěvky od státu je prostě absurdní.“ Beuth také žádal, aby se přestal používat název „esport,“ protože to ve skutečnosti „nemá se sportem nic společného.“

Zajímavé ale je, že Olympijská federace se spíše přiklání k podpoře esport scény. Říkají, že „elektronické sporty jsou důležitou součástí vývoje sportu a sportovních organizací.“ Uznávají také, že esport se stal nedílnou součástí života mnoha mladých lidí. To však neznamená, že by se esport stal oddělenou aktivitou na hrách, protože je ještě hodně problémů, které je potřeba doladit.

Hörmann svůj názor vyjádřil jasně. Všichni z německé vlády však nesouhlasí. Třeba ministr Dorothee Bär na svůj Twitter napsal: „esport je sport.“

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.