Cities: Skylines 2 je mnohem větší než jeho předchůdce

Estimated read time 2 min read

Mapa bude asi 5x větší oproti první dílu.

Cities: Skylines 2 se pomalu blíží ke svému říjnovému vydání a my se tak dozvídáme stále více informací. Vývojáři z Colossal Order pravidelně vydávají videa, kde celou hru představují. Nejnovější informace se týkají velikosti map. Originál by oproti dvojce měl být jen malinký drobek.

V původním Cities: Skylines máte k dispozici 5×5 mřížku. Jedna buňka má rozměry 1,92 x 1,92 km. To nám dává celkově rozlohu 92,16km2. Maximální velikost města je pak stanovena na 33,18km2.

Druhý díl bude ale podstatně větší. Každá buňka má asi jen třetinovou velikost oproti originálu, ale odemknout si je můžete úplně všechny. Tím dostanete rozlohu 441 buněk. To vám nakonec dá použitelnou oblast o velikosti 159km2. A to je oproti prvnímu dílu hodně velký rozdíl. Jak video správně poukazuje, to je víc, než rozloha některých menších států.

Tím ale nekončíme! Zajímavé je taky to, že si můžete odemknout buňky, které na sebe vůbec nenavazují a neleží vedle sebe. Navíc byl zvětšen i limit, jak vysoko můžete stavět. I tyto dvě novinky přidají vašemu městu úplně nový rozměr.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.