Původní kopie Super Mario Bros. se prodala za rekordní částku

Estimated read time 3 min read

Jedna malá nálepka dokáže udělat opravdu velký rozdíl.

Je tato kopie Super Mario Bros. ta nejdražší vůbec? Podle expertů na sbírání starých her určitě ano. Jde o velmi starou a limitovanou kopii, která se na začátku tohoto měsíce prodala za rekordní částku 100 150 dolarů. To z ní dělá první hru, která byla kdy prodána za šesticifernou částku.

Dřívejší rekord držela kopie Super Mario Bros. prodána v roce 2017 za 30 000 dolarů. Jak můžete vidět, nový rekord je tedy opravdu velký skok. V čem je vlastně rozdíl? Obě hry jsou úplně stejné, balení je ale odlišné. Většina starých kopií je zabalena v malých plastových boxech. Ne vždycky se však prodávaly takhle. Super Mario Bros. se v Americe začalo prodávat nejdříve jen tak na zkoušku. Balení nebylo nic moc. Žádný plastový obal, ale pouze malá nálepka s logem Nintenda na vrchní straně krabičky. A právě tato limitovaná nálepka udělala tak velký rozdíl v ceně.

Vždycky jsem tvrdil, že Mario zapečetěný pouze nálepkou je jeden z nejdůležitějších artefaktů herní historie,“ řekl Deniz Khan, prezident společnosti Wata Games. Wata Games poskytují certifikáty pravosti právě při takovýchto obchodech. Khan dále řekl, že tato prodaná kopie je asi posledním exemplářem Super Mario Bros, kde je nálepka ještě na původním místě. Hru společně koupili tři lidé – Jim Halperin, Rich Lecce a Zac Gieg.

Původní vlastník se hry nechtěl vzdát jen tak. Řekl, že ji neprodá, pokud nabízená částka nebude mít alespoň 6 čísel. Dlouho neuměl najít kupce. Hned několik lidí mu nabízelo částky přes 50 000 dolarů, pro něj to však bylo pořád málo. A ani se není čemu divit, když měl ve svém vlastnictví takový unikát.

Super Mario Bros. je asi ta nejprodávanější NES hra vůbec. A stále si ji můžete koupit, ceny se však velmi liší. Pokud máte obyčejnou otevřenou hru, moc za ni nedostenete. Přidejte k ní originální obal a můžete dostat okolo 1000 Kč. Jak ale nabídnete originální neotevřený obal v dobrém stavu, cena se zvýší na astronomické částky. A to stejné platí na komiksy, auta nebo třeba mince.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.