Bethesda omylem odhalila citlivá data svých zákazníků

Estimated read time 2 min read

Bethesda omylem vypustila citlivá data. Ups!

Bethesda to v poslední době nemá vůbec jednoduché. Vypadá to, že Falloutu 76 prostě není přáno. Hráči, kteří se minulou středu přihlásili na stránku Bethesdy, se nestačili divit. Původně se chtěli podívat na stav svého support ticketu, dostalo se jim však přístupu k ticketům spousty jiných hráčů. Některé z nich obsahovaly citlivá data jako jméno, email, adresu a další osobní informace.

Hráči, kteří si zakoupili Fallout 76 Power Armor Edici, dostali instrukce, aby na podporu poslali nějaký důkaz o zakoupení. Většinou šlo o naskenované stvrzenky a faktury. Ty byly díky úniku informací také vyditelné!  Hlavním problémem je, že tyto dokumenty obsahovaly částečné informace o kreditních kartách.

Lidé z Bethesdy toto pochybení uznali a řádně se za něj omluvili. Uklidňují ale, že ven se dostalo méně než 123 support ticketů. A asi jen 65 z nich obsahovalo citlivá data. Žádný však neobsahoval uživatelská hesla nebo úplné informace o kreditních kartách a bankovních účtech. Nicméně uznávají, že mohla uniknout nějaké jména, emaily a telefonní čísla. Pokud je samozřejmě zákazníci uvedli.

Bethesda celý incident prošetřuje a snaží se zabránit dalšímu výskytu tohoto problému. Prý také osobně kontaktují každého zákazníka, který byl  tímto problémem postihnut.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.