Autor Metra 2033 je stíhán za zločin proti Rusku

Estimated read time 2 min read

Dmitry Glukhovsky je nyní podle Moskvy kriminálníkem. Rusko ho dalo na svůj seznam 7. června kvůli toho, že v březnu kritizoval válku proti Ukrajině. Konkrétně by se podle samotného autora mělo jednat o post na Instagramu z 12. března, tedy těsně chvíli po tom, co začal nový zákon platit.

Glukhovsky ve svém příspěvku vyzýval ruskou armádu, ať složí zbraně a uvědomí si, že právě rozpoutali válku proti celému národu. I po vznesení obvinění říká, že by své tvrzení nestáhl a pevně si za ním stojí.

(zdroj: A4 Games)

Podle serveru Reuters se jedná o první větší osobnost, kterou Moskva stíhá kvůli porušení nového válečného zákona. Toho si samozřejmě všimli i někteří političtí protivníci, kteří to berou jako ukázku toho, že Putin začíná být stále zoufalejší. Jedním z takových je třeba Lyubov Sobol, kolega uvězněného Alexeje Navalného.

Dříve se Putin bál jen politiků, teď se bojí i spisovatelů.

Lyubov Sobol

Podle dostupných informací je však zatím Dmitry Glukhovsky v bezpečí, protože se momentálně nachází mimo Rusko. Může si tak podat ruku s vývojáři herní adaptace jeho díla, kteří se kvůli války museli přesunout na Maltu.

Krátce na to, co byl na seznam zločinců přidán Glukhovsky, se v hledáčku Moskvy objevili také novinář Andrei Soldatov a politik Vladimir Milov. Oba tito pánové jsou blízkými spojenci Navalného a velcí kritici Ruského tažení na Ukrajině.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.