Nové VR masky přinesou vůně do herního světa

Estimated read time 3 min read

Bude o něco takového vůbec zájem?

Hardware výrobci se snaží vylepšit VR stále větším rozlišením a vizuálními efekty. Ale co všechny další lidské smysly? Na to se teď snaží zaměřit společnost FeelReal. Dali si za úkol představit hráčům masku s několika senzory, které využijí třeba právě váš čich.

Hlavní vychytávkou jejich masky je, že funguje jako „spolehlivý generátor vůně.“ Díky využití až 9 individuálních aroma kapslí prý maska dokáže vyprodukovat 255 různých pachů. „Jen si představte tu novou hloubku virtuálního hraní, když hráč na závodním okruhu opravdu ucítí spálené pneumatiky. Nebo získá úplně nový pohled na bojiště díky všudypřítomnému odéru střelného prachu. O tom přesně tento nový zážitek z virtuální reality je,“ říká FeelReal.

Žádný přesný seznam všech vůní bohužel neexistuje, není tedy jasné, jestli se dočkáme i trochu zajímavějších pachů. Můžeme třeba čekat smrad rozkládajícího se zombie těla? Doufám, že se na něčem takovém už alespoň pracuje.

Kromě bombardování vašeho nosu dokáže FeelReal VR maska také pár dalších věcí. Na svém obličeji ucítíte mlhu, hřejivé teplo, studený vítr nebo vibrace po mohutném výbuchu. Maska je kompatibilní s HTC Vive, Ocolus Rift, PlayStation VR, Oculus Go a Samsung Gear VR. Ke všem těmto headsetům se připojí pomocí Wi-Fi. Velmi pevné magnetické držáky pak zajistí, aby maska držela na svém místě.

FeelReal plánuje představit svou masku na Kickstarteru. Potíž ale je, že jednou už se o to pokusili a nedopadli zrovna dobře. V roce 2015 bohužel nezískali potřebné peníze na dokončení projektu. Tehdy však byla maska mnohem větší a museli jste na hlavě mít helmu. Na druhý pokus to už vypadá trochu líp. Kolem 80 lidí už zaplatili téměř polovinu z požadované částky 50 000 dolarů. Koncept je stále stejný, provedení se ale zlepšilo. Jestli o něco takového však bude dostatečný zájem je těžké předpovídat. Podobné ambice měl třeba projekt Smell-o-Vision, který nyní upadl téměř do zapomnění.

 

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.