Známý streamer Ninja opouští Twitch a přechází na Mixer

Estimated read time 2 min read

Ninja bude nově pracovat pro Microsoft.

Ninja si za poměrně krátkou dobu dokázal získat opravdu velké publikum všech věkových kategorií. Doposud streamoval na platformě Twitch. Na svém Twitteru však oznámil, že se s okamžitou platností přesouvá na Mixer.

Zatím není přesně jasné, proč Ninja přechází k Microsoftu. Předpokládám, že ve hře je opravdu hodně peněz. O nové smlouvě Ninja neprozradil vůbec nic – její délku, plat nebo jaká omezení bude muset dodržovat. Na fiktivní konferenci ale diváky uklidnil, že bude pořád stejný, akorát na jiné platformě.

Stejně je to ale velké překvapení. Od svého „objevení“ byl Ninja nedílnou součástí nejen Twitch komunity, ale i streamování obecně. Je to taky důkaz toho, že Microsoft bere své plány do budoucna opravdu vážně.

Ninja rozhodně nebude jenom dalším streamerem na Mixeru. Pravidelně bude navštěvovat herní akce a platformu propagovat. Stane se tak její tváří. Microsoft rozhodně nehodlá tuhle jedinečnou šanci zahodit, proto jej chtějí angažovat co nejvíc.

Ninjův přechod na Mixer určitě nebyl zadarmo. Můžeme jen spekulovat o tom, kolik peněz mu nabídli. Už dříve bylo známo, že jeho příjmy se v dobrých měsících vyšplhaly až k půl milionu dolarů. Ani si neodvažuju odhadnout, kolik peněz Microsoft zaplatil za jeho „exkluzivitu.“

Twitch na tuhle událost zareagoval poměrně rychle. Krátce po tomto oznámení byl Ninjovi odebrán jeho ověřený status.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.