Zloději vykrádali auta pomocí Game Boye

Estimated read time 2 min read

Chytrá věcička!

Trojice zlodějíčků aut byla poslána za mříže, protože se jim povedlo ukrást hned několik aut pomocí zařízení, které vypadá jako Nintendo Game Boy. Všichni se ke svému činu přiznali. Povedlo se jim ukrást pět vozů Mitsubishi Outlander, což je možno vyčíslit na částku přes 5 milionů korun!

Policie z Yorkshiru přitom zjistila, že jen samotné využité zařízení má cenu asi půl milionu korun. Tento falešný Game Boy dokázal otevřít a nastartovat auto během několika vteřin. Funguje tak, že napodobuje frekvence jednotlivých klíčů a auto si tak myslí, že jej odemyká skutečný klíč.

Pachatelé Dylan Armer, Thomas Poulson a Christopher Bowes byly zadrženi krátce po krádeži dalšího Mitsubishi přímo z příjezdové cesty. Vše zachytila bezpečností kamera, jejíž záběry je možné vidět na stránkách BBC. Krátce po krádeži byli zadrženi.

Zamaskovat zařízení tak, aby vypadalo jako Game Boy, je vlastně geniální nápad. Tento kousek staré techniky pozná snad úplně každý a nebude tak divné, že s ním někoho potkáte na ulici. Toto jedinečné zařízení bylo pak nalezeno v jejich vlastním autě. Nalezeny byly také nahrávky, kde trojice demonstruje, jak jednoduché je auto otevřít a ukrást. Dokazování tak proběhlo velmi rychle.

Všichni pachatelé dostaly tresty v rozmezí 22 – 30 měsíců za mřížemi.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.