Call of Duty chystá anti-cheat na úrovni kernelu

Estimated read time 2 min read

Budou si moci hráči Warzone konečně oddechnout?

Activision prohlásil, že chce pořádně zatopit cheaterům. Svůj slib hodlají splnit pomocí nového anti-cheatu Ricochet, který pomáhá na úrovni kernelu identifikovat podvody. Řešení bylo implementováno speciálně pro potřeby Call of Duty a jako první jej bude mít Call of Duty: Warzone. Dále pak vývojáři představili nástroje na straně serveru, které se rovněž zaměří na odhalování cheaterů.

Kernelové anti-cheaty jsou často velmi kontroverzní téma. Toto řešení již využívají některé známé hry, jako je Valorant, Doom Eternal nebo Genshin Impact. Výhoda se skrývá v tom, že oklamat takový anti-cheat je velmi často náročné. Na druhou stranu je zde však problém, že tyto programy běží pořád a neustále tak sledují, co na svém systému děláte. Activision však slibuje, že kernelový ovladač poběží pouze tehdy, když hráč zapne hru. Po jejím vypnutí se opět vypne.

Ricochet poběží samozřejmě pouze na PC, ale velký benefit z něj budou mít i konzoloví hráči, kteří mají povolen cross-play. Jak již víme, většina nástrojů typu aimbot a wallhack jsou využívány právě na PC.

Získat podporu pro něco takového bude složité. Riot Games a jejich Vanguard pro hraní Valorantu hráči nepřijali vůbec dobře. Zdá se však, že ve Warzone je s podváděním tak velký problém, že někteří podobný systém i vítají. Anti-cheat by měl dorazit společně s Call of Duty: Vanguard a kernelový driver pak někdy později tento rok.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.