Call of Duty chystá anti-cheat na úrovni kernelu

Hry

Budou si moci hráči Warzone konečně oddechnout?

Activision prohlásil, že chce pořádně zatopit cheaterům. Svůj slib hodlají splnit pomocí nového anti-cheatu Ricochet, který pomáhá na úrovni kernelu identifikovat podvody. Řešení bylo implementováno speciálně pro potřeby Call of Duty a jako první jej bude mít Call of Duty: Warzone. Dále pak vývojáři představili nástroje na straně serveru, které se rovněž zaměří na odhalování cheaterů.

Kernelové anti-cheaty jsou často velmi kontroverzní téma. Toto řešení již využívají některé známé hry, jako je Valorant, Doom Eternal nebo Genshin Impact. Výhoda se skrývá v tom, že oklamat takový anti-cheat je velmi často náročné. Na druhou stranu je zde však problém, že tyto programy běží pořád a neustále tak sledují, co na svém systému děláte. Activision však slibuje, že kernelový ovladač poběží pouze tehdy, když hráč zapne hru. Po jejím vypnutí se opět vypne.

BANNER_WEB2.jpg

Ricochet poběží samozřejmě pouze na PC, ale velký benefit z něj budou mít i konzoloví hráči, kteří mají povolen cross-play. Jak již víme, většina nástrojů typu aimbot a wallhack jsou využívány právě na PC.

Získat podporu pro něco takového bude složité. Riot Games a jejich Vanguard pro hraní Valorantu hráči nepřijali vůbec dobře. Zdá se však, že ve Warzone je s podváděním tak velký problém, že někteří podobný systém i vítají. Anti-cheat by měl dorazit společně s Call of Duty: Vanguard a kernelový driver pak někdy později tento rok.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *