Zlatá horečka Battle Royale pomalu končí

Estimated read time 2 min read

Battle Royale mezi vývojáři možná konečně končí.

Někdy i jeden rok dokáže udělat pořádnou změnu. E3 2018 bylo celé jen o Battle Royale. EA ho dalo do Battlefieldu 5. Activision jím nahradilo singleplayer kampaň v Call of Duty. A tak bych mohl pokračovat ještě mnohem dál. Snad každá konference nám ukázala Battle Royale, akorát s nějakou malou změnou.

E3 2019 bylo úplně jiné. Jediné nově oznámené Battle Royale nebyla ani samostatná hra, ale jenom nový mod pro Fallout 76.

To je docela dobrý důkaz toho, že ta velká zlatá horečka žánru Battle Royale pomalu umírá. Pořád samozřejmě existují populární hry, jako Apex Legends, PUBG nebo Fortnite, ale návalu nových her se už asi nedočkáme. Je docela zajímavé, jak rychle tohle BR šílenství upadlo v porovnání s LoL MOBA šílenstvím. Vývojáři si možná konečně uvědomili, že hodit 100 hráčů na mapu a zmenšovat herní zónu není až tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Hodně her z rok 2018 kvůli tomu nepřežilo ani pár měsíců.

Fear the Wolves nejdřív vypadalo hodně slibně. Stalker spojený s Battle Royale mohl být opravdu dobrý zážitek. Nové mechaniky, PvE a velké napětí na konci zápasu. Nikdy se to ale pořádně rozjelo.

Black Ops 4 nebo Battlefield 5 jsou na tom trochu jinak. Hráčům se nakonec obě hry docela zalíbily, ale jejich pozornost si bohužel dlouho neudržely a prodeje šly rychle dolů.

Děsivou pravdou je to, že celou BR scénu změnilo Fortnite. Už nestačí jen 2x za rok změnit mapu a přidat pár nových zbraní. Od vývojářů se očekává, že budou vydávat eventy, kosmetické úpravy, season passy a mnoho dalšího až nerealisticky často. Za tím vším ale stojí nepřiměřený nátlak na pracovníky Epic Games. Jen se koukněte na Apex Legends. Aktualizace jsou docela často ale v porovnání s Fortnitem je to prostě málo.

Pokračování na další stránce!

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.