Zemřel Kevin Mitnick, asi nejznámější hacker na světě

Estimated read time 2 min read

Podle policie by dokázal spustit jadernou válku jediným telefonátem.

Kevin Mitnick je asi nejznámější hacker na této planetě. Ve věku 59 let však bohužel prohrál svůj souboj s rakovinou. Jeho smrt byla potvrzena i v New York Times. Mitnick je legendou, jehož příběh se čte po celém světě. Svou „kariéru“ začal již ve 12 letech, kdy se svým podvrženým přístrojem na autobusové lístky jezdil do školy úplně zadarmo. Poté se přesunul ke větším věcem a pomalu se nabourával do sítí největších světových korporací. To se policii moc nelíbilo a proto byl odsouzen na jeden rok za mřížema. Poté byl propuštěn a ještě další tři roky byl na svobodě v podmínce.

Svou podmínku dotáhl skoro až do konce. V průběhu posledních měsíců byl na něj ale vypsán nový zatykač za hacknutí Pacific Bell Telephone Company. Začal proto obrovský lov na jediného člověka, který trval přes dva roky. Nakonec byl Mitnick dopaden a skončil ve vězení na 5 let. Téměř 8 měsíců navíc musel zůstat v kompletní izolaci, protože policie byla přesvědčena, že Mitnick dokáže spustit nukleární válku jediným telefonátem.

(zdroj: BBC)

Jeho příběh se v 90. letech stal dost populární a z Mitnicka se stala celebrita. Velká spousta IT oddělení na univerzitách podporovala jeho propuštění. Zašlo to až tak daleko, že se někteří nabourali do Yahoo nebo NYT, aby svůj názor vyjádřili. Z Mitnicka se stal jakýsi tehdejší symbol svobody na internetu.

Mitnick se však nakonec přidal ke straně dobra. Stal se z něj spisovatel, mluvčí a bezpečnostní konzultant. Jeho prací bylo pomáhat firmám chránit se před lidmi, jako je on sám. Po jeho smrti s námi zůstala jeho těhotná žena Kimberley.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.