Vyzkoušejte si prolog prvního Zaklínače ve VR

Estimated read time 2 min read

První Zaklínač opět ožívá ve VR!

Patryk Loan pracuje na VR verzi originálního zaklínače už pěknou řadu let. Dříve jsme se mohli pouze projít po Kaer Moren a to bylo asi tak všechno. Nyní se však na NexusMods nachází již nová verze se souboji i možností zvolit si vlastní dialogy.

Každý detail a každý objekt byl velmi opatrně přenesen přímo z originální hry. Většina textur byla zvětšena na 4K a s některými objekty jde dokonce interagovat.

Patryk Loan

Nemusíte však mít strach, že se s podivným soubojovým systémem prvního Zaklínače setkáte i ve VR. Z toho by taky mohla pěkně rozbolet hlava. Místo toho ve VR verzi stačí prostě úplně normálně máchat mečem kolem sebe.

Některé cutscény však z technických důvodů nemohly být přímo z první osoby. Dialogy jsou však z pohledu hrdiny snad úplně všechny a navíc můžete libovolně otáčet hlavou. Autor proto slibuje, že i když jste hráli originální hru, můžete stále narazit na nové věci, protože jich do hry tu a tam trochu přidal. Rovněž se mu taky povedlo zrekonstruovat několik dialogů, které se do finální hry nedostaly.

VR podporu rozjedete na velkém množství VR headsetů – HTC Vive, Valve Index, Oculus Rift nebo třeba Oculus Quest. Pro hraní je potřeba vlastnit originální hru. Potom si už jen stáhnete a nainstalujete potřebný balíček.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.