Vyzkoušejte si prolog prvního Zaklínače ve VR

První Zaklínač opět ožívá ve VR!

Patryk Loan pracuje na VR verzi originálního zaklínače už pěknou řadu let. Dříve jsme se mohli pouze projít po Kaer Moren a to bylo asi tak všechno. Nyní se však na NexusMods nachází již nová verze se souboji i možností zvolit si vlastní dialogy.

Každý detail a každý objekt byl velmi opatrně přenesen přímo z originální hry. Většina textur byla zvětšena na 4K a s některými objekty jde dokonce interagovat.

Patryk Loan

Nemusíte však mít strach, že se s podivným soubojovým systémem prvního Zaklínače setkáte i ve VR. Z toho by taky mohla pěkně rozbolet hlava. Místo toho ve VR verzi stačí prostě úplně normálně máchat mečem kolem sebe.

Některé cutscény však z technických důvodů nemohly být přímo z první osoby. Dialogy jsou však z pohledu hrdiny snad úplně všechny a navíc můžete libovolně otáčet hlavou. Autor proto slibuje, že i když jste hráli originální hru, můžete stále narazit na nové věci, protože jich do hry tu a tam trochu přidal. Rovněž se mu taky povedlo zrekonstruovat několik dialogů, které se do finální hry nedostaly.

VR podporu rozjedete na velkém množství VR headsetů – HTC Vive, Valve Index, Oculus Rift nebo třeba Oculus Quest. Pro hraní je potřeba vlastnit originální hru. Potom si už jen stáhnete a nainstalujete potřebný balíček.