Vytvořte vlastního hrdinu v Overwatch Workshopu!

Estimated read time 2 min read

Máte nějaký kreativní nápad do Overwatch? Tak s chutí do toho!

Do Overwatch byla přidána novinky zvaná Workshop. Jeff Kaplan ho představil ve včerejším developer updatu. Workshop je nová sekce v custom games, kde můžou hráči tvořit vlastní scripty a vyzkoušet tak úplně nové mody.

„Vytvořit můžete i svého vlastního hrdinu,“ řekl Kaplan.

Nebude to ale nic jednoduchého. Kaplan varuje, že tento nástroj je spíše pro lidi, kteří už programování nebo scriptování alespoň trochu rozumí. Každý, kdo prý alespoň trochu zná proces tvorby her by měl poměrně snadno do prostředí zapadnout.

Řekněmě si to rovnou, Workshop rozhodně není map editor. Nenechá vás ovládat prvky mapy ani importovat vlastní grafiku. Spíše se zaměřuje na samotnou herní logiku. Chcete změnit podlahu na lávu? Proč ne! Workshop má i zabudovaný debugger, aby hráčům pomohl najít chyby v kódu.

Workshop je určitě velmi zajímavou novinkou a mohl by zaujmou nejednoho herního nadšence. Hodně dobrých her posledních pár let vzniklo právě jako custom mod do jiné hry. Tak třeba se něco takového povede i u Overwatch. Herní komunita dokáže být někdy hodně vynalézavá.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.