Valve banuje CS:GO kouče!

Estimated read time 2 min read

4 koučové se již na CS:GO Major nikdy nepodívají.

V srpnu 2020 bylo suspendováno několik CS:GO koučů z týmů Hard Legion, Heroic a MIBR, protože využili bug, díky kterého mohli koukat kdekoli na mapě. Další vyšetřování pak odhalilo, že bug využilo daleko více lidí. V září téhož roku pak bylo zabanováno celkově 37 koučů, kteří bug využili.

Na všechny tyto podvodníky si došlápla organizace ESIC, která jim udělila tresty podle toho, jak moc se provinili a kolikrát bug využili. Jako polehčující okolnost se pak bralo to, jestli se koučové ke svému činu přiznali a jak moc pomohli s dalším vyšetřováním.

Jak to ale vypadá, Valve se tento incident vůbec nelíbí a rozhodli se jednat. Přišli s řešením, že obviněným dočasně (a v některých případech i navždy) zamezí přístup na jakýkoli CS:GO Major. Výše trestu se počítá podle toho, kolikrát bug využili:

  • 2 přestupky – 1 Major
  • 3 přestupky – 2 Majory
  • 4 přestupky – 3 Majory
  • 5 přestupků – 5 Majorů
  • 6+ přestupků – permanentní ban

Vzhledem k tomu, jak rozšířený tento bug byl a jak dlouho se na něj nepřišlo, rozhodlo se Valve změnit pravidla online turnajů. Do místností a na server budou moci vstoupit výhradně jen hráči. Komunikace s nikým jiným mimo samotné hráče tak už nebude možná.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.