Twitch zasáhla obrovská vlna copyrightu

Estimated read time 2 min read

Streameři teď musí mazat tisíce klipů.

Twitch poslední dobou rozesílá opravdu obrovské množství emailů o porušení autorských práv. Někteří streameři se tak snaží zjistit, jak by mohli odebrat tisíce klipů a nezapomenutelných momentů.

Cílem se staly hlavně klipy z let 2017 – 2019. Děje se tak proto, protože Twitch zřejmě málo prosazuje své zásady o používání hudby. Některým streamerům se tak nahromadilo obrovské množství klipů s copyright hudbou. Smazání těchto klipů však není zrovna jednoduchý proces.

Porušení autorských práv může mít za následek i permanentní vyloučení z Twitche a to by se rozhodně nemělo brát na lehkou váhu. Představte si, že máte na svém profilu přes 100 000 klipů a na několik z nich vám přijde stížnost. V tak velké záplavě klipů je však téměř nemožné najít ten správný. Twitch v těchto případech radí smazat rovnou celou knihovnu.

Streameři se tak teď snaží aktivně své klipy mazat, ale Twitch jim to moc neusnadňuje. Vedení naštěstí prohlásilo, že se snaží tento proces zjednodušit. Je však dost těžké čekat na řešení, když vám hrozí velmi závažný ban.

Tato situace však není úplně nečekaná. Zásady používání hudby na Twitchi totiž nejsou tak propracované a mají velkou řadu nedostatků. Nikdo vlastně neví, jak je to s hudbou přímo ve hře. Některé společnosti totiž vlastní licence jen na určitou dobu. O tom, jak se v takovém případě postupuje, Twitch bohužel nic neříká.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.