TikTok v Americe by měl provozovat Microsoft

Zajímavosti

Zatím je vše na dobré cestě.

Microsoft je právě uprostřed vyjednávání s firmou ByteDance o provozu aplikace TikTok v Americe. Konečné rozhodnutí by mělo padnout někdy do 15. září. Výsledek rozhodnutí záleží také na tom, jak se k celé situaci postaví vláda.

Microsoft projevil zájem o TikTok hned po tom, co Trump vyhrožoval, že TikTok zakáže úplně, protože odesílá data čínským firmám.

Situace kolem TikToku je tak jen dalším palivem do ohně v již velmi napjatých vztazích mezi Čínou a USA v poslední době. V minulosti třeba potkaly problémy i firmu Huawei. Jejich telefony kvůli vládnímu tlaku byli nuceni stáhnout.

BANNER_WEB2.jpg

TikTok na celou situaci odpovídá tak, že v USA zasměstnává asi 1500 lidí a v následujících třech letech by mohli zaměstnávat až 10 000. Ban by však tyto pracovní místa znemožnil.

Největší naději pro TikTok je právě teď dohoda s Microsoftem. Satya Nadella (Microsoft CEO) už dohodu diskutovala přímo s prezidentem a vypadá to, že se blíží k úspěšnému konci.

Tato dohoda by zajistila především to, že data amerických obyvatel by zůstala na amerických serverech a Microsoft by tak mohl zajistit, že se nedostanou do databází jiných zemí.

Bude ovšem zajímavé sledovat, co Microsoft s TikTokem udělá. Vzpomeňte si třeba na Skype, který pod vedením Microsoftu vlastně prohrál. Spuštění Mixeru také nedopadlo moc dobře. Ale kdo ví, třeba díky TikToku zapůsobí Microsoft na mladší generaci.

Please Donate To Bitcoin Address: [[address]]

Donation of [[value]] BTC Received. Thank You.
[[error]]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *