TikTok v Americe by měl provozovat Microsoft

Zatím je vše na dobré cestě.

Microsoft je právě uprostřed vyjednávání s firmou ByteDance o provozu aplikace TikTok v Americe. Konečné rozhodnutí by mělo padnout někdy do 15. září. Výsledek rozhodnutí záleží také na tom, jak se k celé situaci postaví vláda.

Microsoft projevil zájem o TikTok hned po tom, co Trump vyhrožoval, že TikTok zakáže úplně, protože odesílá data čínským firmám.

Situace kolem TikToku je tak jen dalším palivem do ohně v již velmi napjatých vztazích mezi Čínou a USA v poslední době. V minulosti třeba potkaly problémy i firmu Huawei. Jejich telefony kvůli vládnímu tlaku byli nuceni stáhnout.

TikTok na celou situaci odpovídá tak, že v USA zasměstnává asi 1500 lidí a v následujících třech letech by mohli zaměstnávat až 10 000. Ban by však tyto pracovní místa znemožnil.

Největší naději pro TikTok je právě teď dohoda s Microsoftem. Satya Nadella (Microsoft CEO) už dohodu diskutovala přímo s prezidentem a vypadá to, že se blíží k úspěšnému konci.

Tato dohoda by zajistila především to, že data amerických obyvatel by zůstala na amerických serverech a Microsoft by tak mohl zajistit, že se nedostanou do databází jiných zemí.

Bude ovšem zajímavé sledovat, co Microsoft s TikTokem udělá. Vzpomeňte si třeba na Skype, který pod vedením Microsoftu vlastně prohrál. Spuštění Mixeru také nedopadlo moc dobře. Ale kdo ví, třeba díky TikToku zapůsobí Microsoft na mladší generaci.