The Matrix Awakens demo je skutečně impozantní

Estimated read time 2 min read

Unreal Engine 5 se ukazuje jako naprosto revoluční nástroj.

Trailer, který jsme viděli na Game Awards, hru sice ukázal, ale rozhodně ne tolik, aby bylo vidět, jak neuvěřitelná skutečně je. Demo se ukázalo jako velmi zajímavá akční záležitost ze světa Matrixu.

Střílecí část je však pouze kousek velkého celku. Dá se říct, že na pozadí běží velmi rozsáhlá simulace města v Unreal Enginu 5. Vývojáři řekli, že již nyní si můžeme všimnout propracovaného systému chodců a dopravy.

Město obsahuje 7 milionů instancí assetů, kde každý je složený z milionů polygonů. Z modulárních částí je zde složeno celkem 7 milionů budov a přes 45 tisíc aut, z nich 38 tisíc říditelných.

Co je možná ještě více překvapivé, na Matrix Awakens pracovala celkem malá skupina lidí. Epic pak tvrdí, že tato nová technologie umožní i menším týmům bořit hranice a tvořit virtuální světy velkých rozměrů.

Tolik povyku pro něco, co si ani nemůžeme otestovat na PC. Matrix Awakens je k dispozici pouze na PS5 a Xbox Series X. Jsem si jistý, že majitelé serie RTX 3090 by si hru zajisté moc rádi vyzkoušeli. Doufejme, že Epic brzy hru zpřístupní i PC hráčům.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.