Tento trik umožňuje využít YouTube jako nekonečné úložiště

Estimated read time 2 min read

Zapomeňte na Google Drive, jako nekonečné úložiště teď může sloužit YouTube!

Vzpomínám si na dobu, kdy jsem si myslel, že nikdy nebudu schopný dosáhnout limitu služby Google Drive. Jak se ale ukázalo, dnes je tomu jinak. 15 GB pro dnešní potřeby už není zrovna moc. Můžete si samozřejmě zaplatit za více místa, ale proč své soubory raději nenahrát rovnou na YouTube?

Ukládání dat do videa není úplně novinkou, ale až teď někomu došlo, že by vlastně bylo možné využít YouTube jako svůj osobní nekonečný cloud. Server Hackaday nám představil práci programátora, co si říká DvorakDwarf. Povedlo se mu zakódovat svá data pomocí jednotlivých pixelů videa a vytvořil si tak nový zajímavou možnost ukládání na YouTube.

Než se začnete radovat a horlivě toto řešení zkoušet, je tady několik věcí, co by bylo dobré vědět. DvorakDwarf na svém Githubu upozorňuje, že projekt není zamýšlen jako dobrý způsob ukládání dat. Podle něj se spíše jedná o jakousi malou srandu pouze na vyzkoušení. Také se v jeho projektu nachází hned několik bugů, které prý nemá v plánu opravovat.

A jak to tedy celé funguje? DvorakDwarf využil Rust k tomu, aby převedl data na pixely a z nich pak vytvořil video. Nejprve používal celé RGB spektrum, ale YouTube pak data ničilo svou vlastní kompresí. Na základě toho tedy přešel na binární mod. Tato možnost je méně náchylná na chyby při kompresi, ale také může být časově náročná.

Je to velmi působivé řešení, ale i tak bych jej raději nepoužíval, protože je dost nespolehlivé. Jak už asi možná chápete, tato videa nevypadají úplně normálně a YouTube algoritmus by celý váš účet mohl rychle zablokovat. A asi také tušíte, že nahrát na YouTube takové video zabere poměrně dost času. Teoreticky se však jedná o zajímavý způsob, jak využít YouTube k ukládání svých dat.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.