Tento dungeon crawler se hraje na 200 000 stránkovém PDF

Estimated read time 2 min read

Obrovský svět v jednom PDF souboru.

Také rádi otáčíte jednu stránku za druhou? Tak to možná bude Undying Dusk přesně pro vás, protože se jedná asi o tu nejdelší choose-your-own-adventure knihu všech dob! Její příběh se odehrává na PDF, které má 200 000 stran.

Hru je možné stáhnout zdarma na Itch.io. Na první pohled si můžete myslet, že se nejedná o nic zvláštního, protože dungeon crawlerů je trh plný. Tento pocit však zmizí v tom okažiku, kdy si uvědomíte, že vlastně čtete jednu obrovskou knihu. Každá stránka pak znázorňuje nějakou část bludiště.

Hra funguje úplně stejně, jako starší tištěné knihy. Místo pokynů na otáčení stránek však můžete využít plně ovladatelná tlačítka přímo na jednotlivých stránkách. Sem a tam si dokonce můžete pustit i nějaké audio.

Lucas Cimon (autor hry) tvrdí, že se jedná o první plnou hru ve formátu PDF. To sice není tak úplně pravda, ale určitě jde asi o tu nejpropracovanější. Svět se skládá z neuvěřitelných 10 lokací, cutscén, spousty game over konců a jen jednoho správného směru k absolutnímu vítězství.

Undying Dusk je ke stažení úplně zdarma a měl by jít hrát na téměř všech softwarech pro čtení formátu PDF (kromě Adobe Reader).

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours