Ubisoft se chce zaměřit na high-end free to play hry

Estimated read time 2 min read

Ubisoft mění strategii!

Když Ubisoft oznámil, že další Division hra bude free to play, některé možná napadlo, jestli bude Ubisoft tímto směrem chtít protlačit i další hry. A odpoveď je ano!

Frederick Duguet z Ubisoftu prozradil, že se rozhodli o zvětšení své free to play nabídky. Chtěli by tak docílit konzistentního vývoje free to play titulů, které budou udržitelné a pro hráče zajímavé. Hlavním cílem v blízké budoucnosti bude prý rozšíření publika, kterého chce Ubisoft dosáhnout právě nabídkou her ve free to play modelu.

Nikoho asi nepřekvapí, že se jedná o finanční rozhodnutí. Zisky Ubisoftu se stále zmenšují a ukázalo se, že společnost získává mnohem více peněz za nákupy ve hrách než přímo za nákupy jednotlivých her za plné ceny. Zároveň však slibují, že rozhodně nechtějí vydělávat na odfláknutých hrách. Údajně již pracují na high-end hrách, které mají velké ambice stát se triple-A tituly.

Velkou zkušeností bude určitě vývoj Hyper Scape ze kterého doufejme získali spoustu zajímavých poznatků a budou tak umět lépe zhodnotit, jak si své publikum pořádně udržet. V případě Hyper Space se to totiž moc nepovedlo.

Dříve bych měl z tohoto prohlášení spíše strach, ale jak se ukazuje, free to play hry už nemusejí být jen zábava na pár hodin. Dobrým příkladem povedených her tohoto formátu může být třeba Call of Duty: Warzone nebo Apex Legends. Jen si tedy představte, že by Ubisoft dokázal tento trend pokračovat i u her jako Assassin’s Creed, Watch Dogs nebo Far Cry. Povede se jim to? Kdo ví…

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.