Steam zakazuje vývojářům propagovat hry mimo jejich platformu

Estimated read time 2 min read

Konec propagace na Steamu.

Nedávno jsme se dozvěděli o updatu Steamworks Community FAQ, kde vývojáři mají nově zakázáno používat Community Hub na propagaci non-Steam verzí své hry. Není to sice něco, co by se stávalo velmi často, ale s rozvojem Epic Games Storu se tato situace opakuje stále častěji. Vzpomeňme si třeba na prosinec 2018, kdy Unknown Worlds používali stránku k Subnautice, aby propagovali svou hru na EGS.

FAQ podobnému chování tedy zřejmě navždy zavírá dveře. Valve ale naznačilo, že tento update není vlastně nic nového. Prý pouze updatovali FAQ, aby byli vývojáři dobře informováni. Očekávám tedy, že se taky chystají toto chování lépe sledovat.

Ohledně updatu na Steamworks Community FAQ; hlavní myšlenkou updatu je připomenout tvůrcům, že své Steam stránky nemají používat k propagaci obsahu na jiných platformách, propagaci externích řešení nebo zviditelnění aktivit, které jsou v konfliktu s pravidly Steamu.

Změněné FAQ vlastně nepředstavilo nic nového a většina komunity tedy nemusí řešit vůbec nic. Jde spíše o připomínku těm tvůrcům, kteří se snaží hledat nové hranice existujících pravidel.

Zavedení nových vět v FAQ je tedy sice novinkou, ale většina lidí nepocítí vůbec žádný rozdíl. Valve říká, že pokud toto pravidlo někdo poruší, budou každý případ řešit samostatně.

Další články:

Další články autora:

1 Comment

Add yours

+ Leave a Comment

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.