Steam na chvíli zveřejnil systémové nároky Elden Ring

Estimated read time 2 min read

Elden Ring bude zřejmě trochu náročnější.

Steam stránka očekávané hry Elden Ring včera na chvilku odhalila minimální systémové nároky. Po několika hodinách však všechno bylo odstraněno. Jak to ale bývá, na internetu se samozřejmě nic neutají a pokud jste to nestihli, my vám je rádi znovu ukážeme:

  • OS: Windows 10, Windows 11
  • CPU: Intel Core i5-8400 nebo AMD Ryzen 3 3300X
  • RAM: 12 GB
  • GPU: NVIDIA GeForce GTX 1060, 3 GB nebo AMD Radeon RX 580, 4 GB
  • DirectX: Verze 12
  • Místo na disku: 60 GB

Hned na začátek si můžete všimnout, že pro některé bude možná trochu náročné minimální požadavky splnit. FromSoftware hry patřily vždycky spíše mezi ty, které mohl rozchodit téměř kdokoli. Dobrým příkladem může být třeba Sekiro: Shadows Die Twice, které i přes svou poměrně dobrou grafiku potřebovalo jen procesor z roku 2011 a GTX 970 na minimální detaily. Elden Ring se svým otevřeným světem bude ale na procesor trochu náročnější.

Již dluoho se také debatuje, že v této době nebude pro AAA hry stačit ani 8 GB RAM. V případě Elden Ring má být minimální požadavek dokonce 12 GB, což opět nezní úplně správně. Grafika pro minimální nároky není už tak špatná. Dokážu si představit, že velká většina z vás dnes má alespoň GTX 1060 nebo RX 580. Pokud se tedy stále držíte něčeho jako GTX 960, je dost možné, že si hru pořád užijete na akceptovatelný frame rate.

Pokud váš počítač tyto minimální nároky nesplňuje, raději ještě nepanikařte. Už několikrát se stalo, že první zveřejněné minimální systémové nároky ve skutečnosti nebyly tak úplně přesné. Je tak dost možné, že se jedná třeba o doporučený setup pro 1080p v 60 FPS.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours