Známý Nintendo hacker jde na 3 roky za mříže

Estimated read time 2 min read

Soud původně navrhoval 10 let.

Gary Bowser je v Nintendo komunitě poměrně známou postavou, protože je považován za tvář hackerské skupiny Team Xecuter. Tento známý hacker si nyní vyslech verdikt, který jej poslal na 3 roky za mříže.

Původně to však vypadalo, že si půjde sednout až na 10 let. Měl totiž dostat 5 let za každý čin, ke kterému se přiznal. Z politické scény se pak začaly ozývat názory, že je trest moc přísný. Právníci obžalovaného pak navrhli, aby dostal trest jen 19 měsíců, protože si vydělal podstatně méně než jeho kolegové Max Louran a Yuanning Chen. 10. února se pak rozhodlo, že si ve vězení odsedí celkově 40 měsíců.

Bowser byl členem týmu, který pomohl vyrábět a následně distribuovat nelegální software na Nintendo konzole (včetně Nintendo Switch). V říjnu 2020 byl dopaden a převezen z Dominikánské Republiky, aby byl souzen za celkem 11 zločinů.

Celkově se doznal pouze ke dvoum a byla mu uložena pokuta 4.5 milionů dolarů. Později pak dostal příkaz uhradit ještě dalších 10 milionů dolarů samotnému Nintendu. Celkově se odhaduje, že skupina způsobila škody až 65 milionů dolarů, které by jinak šly herním společnostem a dalším podnikům.

Jeho další dva společníci zatím nebyli obviněni. Louran však již čeká na převoz z Francie. Zdá se, že to je snad první pořádný soudní proces, který skutečně potrestal herní piráty. Nelegální stahování her je snad stejně staré jako celé herní odvětví, ale ještě nikdy nebyla udělena tak vysoká pokuta. Možná tato velká částka bude sloužit jako varování ostatním.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.