Ruská bomba zničila počítačové retro muzeum

Estimated read time 2 min read

Rusové nenávratně zničili velkou sbírku retro počítačů a konzolí.

Ruská bomba v Mariupolu zničila soukromou kolekci s více než 500 kousky retro počítačů a dalších zajímavých historických přístrojů. To se samozřejmě nevyrovná velkým ztrátám na životech, ale i tak je zničení takové sbírky velkou smůlou.

Tuto smutnou zprávu jako první na Twitteru uveřejnil Mark Howlett a informaci pak potvrdil i oficiální účet Software and Computer Museum, který má pod sebou muzea v Charkově a Kyjevě. Majitel sbírky Dmitry Cherepanov je naštěstí v pořádku. Dokážu si ale představit, že zničení jeho sbírky muselo být devastující.

Už není ani muzeum ani můj domov.

Dmitry Cherepanov (Faceoook)

Muzeum je tak nenávrtaně zničeno, ale Cherepanov se naštěstí své kousky pokoušel i trochu digitalizovat. Jeho online expozice je tak jediné, co ze sbírky ještě zůstalo. Prohlédnou si můžete zajímavé kousky, které jistě mnozí z vás poznají. Na stránce se momentálně nacházejí informace asi o 120 počítačích a konzolích. K tomu si navíc můžete pustit RetroBit Radio, kde se jistě naladíte na vlnu gamingu 80. a 90. let.

Pokud tak z těchto let máte krásné herní vzpomínky, stránka vás určitě naplní nostalgií. Pro velké nadšence je připraven i Paypal, kde můžete na provoz této kolekce přispět. Detaily o něm se dozvíte na Facebooku.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours