Resident Evil 4 Remake ruší quick time eventy a další oblíbené prvky

Estimated read time 2 min read

Už žádné quick time eventy v důlním vozíku.

Vydání remaku Resident Evil 4 se pomalu blíží a Capcom tak uveřejňuje stále nové informace. Zatím to byly většinou samé dobré zprávy, ale tentokrát možná některé hráče nepotěší. V remaku této naprosté klasiky z roku 2005 totiž budou chybět quick time eventy nebo Leonův nezničitelný nůž. A do toho ještě Ashley přijde o svůj health bar.

Připravte se tedy, že do svého inventáře, který v originálu působí spíše jako Tetris, budete muset přidat ještě několik nožů, protože jeden už stačit nebude. Změnou si projde i Ashley, která už nebude mít ukazatel HP, ale místo toho vždy spadne na zem Leon ji zase bude muset zachránit.

(zdroj: Capcom)

Pryč jsou rovněž i quick time eventy a na tuto změnu se určitě komunita bude dívat z různých pohledů. Podle mého názoru jsou však quick time eventy to, co může cutscény pěkně oživit a k Resident Evil 4 patří. V některých jiných hrách dokonce quick time eventy vedou k velmi nečekaným výsledkům. Určitě by se na ně tu a tam taky nemělo zapomenout. Taky si ale vzpomínám, že quick time eventy na PC byly v 60 FPS trochu rozbité. Můžeme si ale vůbec užít souboj na nože s Krauserem, když u něj nebudeme moci rozbít svou klávesnici na padrť?

Jako malou útěchu plánuje Capcom do hry přidat jakési vedlejší úkoly. Zatím není přesně jasné, co to vlastně má být, ale pokud nám to umožní vidět Ramona Salazara trochu častěji, jsem určitě pro.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.