Plně funkční Windows XP na Nintendo Switch

Estimated read time 2 min read

Tenhle borec změnil Nintendo Switch na funkční PC!

Když nainstalujete na Nintendo Switch funkční Windows XP, dobře pro vás. Ale pokud to uděláte tak, že si můžu zahrát Pinball, máte moji plnou pozornost. Něco takového teď udělal uživatel Redditu We1etu1n. Na internet dal obrázek funkčního Windows XP i s Pinballem na Switchi.

„Už několik dní používám Nintendo Switch jako můj desktop počítač díky L4T Linux. Instalace trvala asi 6 hodiny. Rychlost není nic moc, ale můžete hrát Pinball,“ napsal.

Windows XP je velmi oblíbeným nástrojem v „hackerské“ komunitě. Všechno funguje hlavně díky L4T Ubuntu, což je Linuxový build, který je uzpůsoben pro hardware Switche.

„L4T rozpozná Switch konektor jako USB a tím ho změní na miniaturní PC. Připojit můžete myš nebo klávesnici a dokonce i HDMI. A ono to prý vážně funguje!

„Switch je ve skutečnosti velmi silný systém,“ říká We1etu1n. „Od vydání Linux buildu ho využívám jako svou hlavní stanici na práci a zatím funguje skvěle. Je pár programů, které nefungujou, protože nemají arm64 build (třeba Spotify nebo Discord), ale to se vždycky dá nějak obejít.“

A jak to tedy funguje s Pinballem? Je to docela dobrý. Hra jede výborně, ale má to jednu chybu – nefunguje zvuk. Když si uvědomíte, že hrajete na Nintendu Switch, dá se něco takového klidně opomenout.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.