Pár tipů pro začátečníky s Apex Legends

Estimated read time 3 min read

Začínáte s Apex Legends? Sestavili jsme pro vás pár tipů, které se vám můžou hodit.

O Apex Legends jste už určitě slyšeli. Chcete si hru taky zahrát, ale nevíte vlastně jak funguje? Dneska bych vás chtěl trochu seznámit se základy a poukázat na to, co je důležité a naopak s čím si ze začátku nelámat hlavu.

Příběh není důležitý

Kolikrát už jsem slyšel, že před hraním prostě MUSÍTE znát ten příběh. Ne, opravdu nemusíte. Apex Legends se odehrává ve světě her Titanfall. Pokud jste ani jednu z nich nehráli, doporučuju si je zahrát. Pokud si však chcete užít pouze Apex Legends, opravdu příběh znát nemusíte, protože s Titanfall nemá skoro nic společného. Je to jen příjemný bonus.

Vyberte si hrdinu, který vás zaujme

Na začátku každé hry po vás bude Apex Legends chtít, abyste si vybrali jednu postavu. To může být docela složité, když vlastně žádnou neznáte. Doporučuji se před hraním alespoň seznámit se schopnostmi jednotlivých postav. Až časem zjistíte, která postava vám opravdu nejvíce sedí.  Na první hru si tedy prostě někoho vyberte, a skočte rovnou do boje. Začátečníkům mohu doporučit dvě postavy:

  • Lifeline – velmi spolehlivá hrdinka s léčivou schopností.
  • Bloodhound – zní sice jako trochu pokročilejší hrdina, jeho schopnost sledovat stopy ale dokáže ochránít před nepřátelskými campery.

Myslete na svůj tým

Po seznámení s postavou je dobré myslet i na týmovou kombinaci. Kteří hrdinové by mohli dobře spolupracovat? Možná by Lifeline měla větší šanci uzdravovat, když ji bude napomáhat hráč se štítem. Pokud jste seznámeni s Overwatch, určítě víte, jak by měla taková týmová kombinace vypadat.

Skok do hry

Každý zápas se hraje ve skupině 3 lidí. Jako asi v každém battle royale, i tady si musíte vybral lokaci na mapě a prostě vyskočit. Tady se ale Apex Legends trochu liší a přidává zajímavé vylepšení:

  • Jeden hráč je vždy vybrán jako „jumpmaster.“ Pokud s tímto hráčem zůstanete, nemusíte nic mačkat a poletíte na úplně stejné místo, jako zbytek vašeho týmu. Díky toho taky zůstanete všichni hezky pohromadě.
  • Pokud jste jumpmaster, můžete se této možnosti vzdát a předat ji jinému hráči. Stačí následovat pokyny na obrazovce.
  • Od jumpmastera se samozřejmě můžete kdykoli oddělit. To může být dobré, pokud se chcete více rozprostřít, ale taky nebezpečné, protože přistanete daleko od svého týmu.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.