Only Up! zmizelo ze Steamu a tentokrát asi už navždy

Estimated read time 2 min read

Letošním letním hitem se mezi streamery stala jednoznačně hra Only Up!, která však byla už podruhé odebrána ze Steamu. Tentokrát to však vypadá, že se na obchod jen tak nevrátí. Její autor totiž říká, že potřebuje čas na odpočinek a uzdravení.

Jsem solo developer a toto byla moje první zkušenost s vývojem hry. Udělal jsem ji jen z kreativity a abych otestoval sám sebe. Proto je v ní tolik chyb. Hra mě posledních několik měsíců držela pod velkým stresem. Teď bych ji chtěl hodit za sebe. A ano, hra nebude na Steamu dostupná, to jsem rozhodl sám. Potřebuju teď klid.

SCKR Games

Jak se ale zdá, SCKR s vývojem her nekončí. V příspěvku totiž dále píše, že chce postupně svou energii přesunou na nový projekt s pracovním titulem „Kith“. Mělo by jít o úplně jiný žánr se zaměřením na kinematografii.

(zdroj: SCKR Games)

Only Up! se stalo velkým hitem a na svých streamech hru hráli i ti největší světoví streameři. Brzy však přišly první obvinění z ukradení assetů a stížnosti na copyright. Autor čelil i kritice za to, že údajně nelegálně využil obrázky ze série Goblintown NFT.

Hra potom byla ze Steamu odebrána poprvé v červnu po tom, co německý umělec obvinil autora hry z nepovoleného využití jeho 3D modelu anime postavy. Only Up! se nakonec na Steam vrátilo, ale tentokrát to vypadá, že už bude pryč na hodně dlouhou dobu. A možná se nevrátí vůbec.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.