Očekávaná karetní hra od tvůrců LoL hlásí otevřenou betu

Estimated read time 3 min read

Legends of Runeterra je, nebo spíše teprve bude, karetní hrou téměř kopírující svět League of Legends. Za zrodem této free-to-play akce, jejíž finálního vydání se fanoušci dočkají v průběhu letošního roku (předpokládá se spíše druhá polovina), stojí Riot Games, tedy stejní tvůrci, jako u zmíněného LoL. Ti se snaží využít aktuálně se rozšiřujícího herního trendu v podobě karetních her a zároveň velmi bohaté hráčské základny.

Netvrdíme, že hra jako taková bude nějak závratně rozdílná oproti starším, v tomto odvětví již „klasikám“ jako třeba Hearthstone, Artifact, Gwent, případně i Faeria, ovšem jistotou je, že pokud jste fanoušky LoL, své si zde najdete. Na začátku hry si totiž zvolíte jednoho z dostupných šampionů, který disponuje specifickými vlastnostmi, které pak v rámci hry využíváte. Potvrzeno bylo již několik šampiónů, z těch nejoblíbenějších například Jinx, Ezreal, Teemo, Yasuo, Zed, Shen, Lux, Lucian, Garen, Ashe, Tryndamere, Darius, Vladimir, Katarina, Draven, Thresh a celá řada dalších. Je však pravděpodobné, že postupně jich ve hře bude víc a víc. Možná i na základě přání samotných hráčů, jak uvádí oficiální vyjádření vydavatelů.

Tahle strategická hra na sebe upoutala pozornost už loni v říjnu, kdy probíhala uzavřená beta. O tu dle vyjádření tvůrců projevilo zájem neočekávaně velké množství lidí, přičemž většina z nich, marně. Ti všichni a třeba i další mají nyní druhou možnost a to v otevřené betě, která bude spuštěná ve dvou termínech. 23 ledna pro hráče, kteří už mají registraci z dřívějška a o den později, tedy 24. ledna pro všechny nové. Betaverze je samozřejmě zcela zdarma, jedinou podmínkou je mít účet u Riot Games.

Máte-li o vyzkoušení hry zájem, můžete se přihlásit na oficiálních stránkách.
Legends of Runeterra bude vydáno nejen pro PC, ale také mobilní telefony. Zajímavostí a možná i plusem pro některé z nás je, že bude možné, aby se tyto dvě různé platformy utkaly proti sobě.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.