Netflix zrušil seriál Resident Evil hned po první serii

Seriál nezachránil ani hvězdný Lance Reddick.

Je tomu už asi měsíc, co vyšel Resident Evil od Netflixu, kde si zahráli třeba Ella Balinska, Tamara Smart a Lance Reddick. Na seriál jsme se všichni těšili a nakonec to dopadlo katastrofálně. Nikoho tedy asi nezaskočí, že se další serie už natáčet nebude.

Důvod zrušení je celkem jasný – seriálu se vůbec nedařilo. Při svém vydání se držel na druhém místě v žebříčku sledovanosti. Druhý týden toto nadšení začalo opadat a třetí víkend se pak z žebříčku top seriálů vytratil úplně.

(zdroj: Netflix)

Ani kritikům se seriál moc nezamlouval. Na Rotten Tomatoes si odnesl hodnocení 55% a od diváků pak pouhých 27%. A na našem tuzemském ČSFD to není o nic lepší, jelikož mu diváci dali pouze slabých 40%.

Jde tak vcelku o hořký a rychlý konec serie, která mohla mít potenciál. Ale buďme upřímní – všichni jsme se na seriál těšili hlavně kvůli Lance Reddicka a ani on bohužel nedokázal zabránit katastrofě. Netflix se snažil udělat seriál, který zaujme i mimo komunitu fanoušků Resident Evil. To se ale nepovedlo.

Toto byl navíc již druhý pokus od Netflixu na seriál ze světa Resident Evil. Ani jejich první pokus, Resident Evil: Infinite Darkness, se jim však moc nepovedl. Budou to zkošuet i do třetice nebo už tuto značku nechají na pokoji?