Microsoft vypíná svůj metaverse

Estimated read time 2 min read

Může se vám zdát, že informaci o vypnutí platformy AltspaceVR jste už jednou slyšeli. Pokud ano, máte vlastně pravdu. Stalo se tak už v roce 2017, kdy její vývojáři řekli, že nemají dost financí na to, aby servery drželi dál online. Krátce na to byli zachráněni Microsoftem, protože ten potřeboval odpověď na VR platformu od Facebooku. Prodloužený život AltspaceVR však dosáhl svého konce a provoz by měl být definitivně ukončen 10. března tohoto roku.

Vývojáři nyní říkají, že by však ve své práci chtěli pokračovat a přijít s novou a ještě lepší patformou. Pomoct by jim v tom měla třeba platforma Microsoft Mesh, kde se lidé mohou setkávat na základě hologramů ze 3D záběrů. Tato platforma již nyní pomáhá pracovat třeba výzkumníkům z OceanX, kteří mohou pracovat jak v laboratoři tak přímo v terénu.

Microsoft Mesh však není přesně to, co nabízelo AltspaceVR. Nekonají se žádné velké večírky, nepohání žádné velké knihovny a nepořádá ani nedělní mše v kostele. Platforma od Microsoftu je zaměřená na byznys a výzkum ve VR prostředí. Pro více sociální příležitosti je tady VRChat.

Microsoft nyní vyzval všechny tvůrce v AltspaceVR, aby svůj obsah zálohovali a naplánovali ukončení svých aktivit.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.