Kolik vydělal Blizzard na mikrotransakcích v posledním čtvrtletí?

Estimated read time 2 min read

Blizzardu se v posledních měsících daří!

Hry jsou velký byznys a zvlášť teď, v době koronavirové. Velká většina populace se snaží zůstat doma a herní společnosti tak mají spoustu práce. Minulý týden Blizzard zveřejnil výsledky hospodaření v období červenec – září a vypadá to, že společnosti se opravdu dařilo. Vydělali přes 1.95 miliardy dolarů, což je z 1.2 miliardy za minulé období obrovský skok.

Největší výdělky momentálně zaznamenávají mikrotransakce v Call of Duty: Modern Warfare a Warzone. Aktivní uživatelé obou her prudce vzrostli a tím Blizzard získal na mikrotransakcích téměř čtyřnásobek toho, co běžně z těchto nákupů získávají. Call of Duty je tak momentálně tím nějvětším titulem, který společnost vydala. Modern Warfare si dokonce stále drží své prvenství na žebříčku nejprodávanějších her za první rok své existence. V aktivních hráčích tuto hru poráží už jen Candy Crush.

Blizzard si slibuje, že za celý rok 2020 vydělají asi 8.1 miliardy dolarů. Jak to nakonec dopadne zatím uvidíme. Je ale jasné, že v této době se herní firmám prostě daří.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.