Jeff Kaplan opustil Blizzard

Estimated read time 2 min read

Papa Jeff odchází.

Vedoucí vývoje hry Overwatch, Jeff Kaplan, opustil studio Blizzard. Pro většinu fanoušků byl také známý pod přezdívkou „Papa Jeff.“ Takto se s fanoušky i studiem rozloučil:

Bylo pro mě obrovskou ctí a životní příležitostí mít možnost vytvořit svět hrdinů pro tak skvělé publikum. Chtěl bych moc poděkovat všem z Blizzardu, co podporovali naše hry, týmy a hráče. A speciálně bych pak chtěl poděkovat všem vývojářům, kteří se mnou byli na této tvůrčí cestě.

Kaplan působil v Blizzardu celých 19 let. Kromě Overwatche pracoval třeba na rozšířeních hry World of Warcraft. Díky pravidelným updatům na Youtube se pak stal pro hráče tváří celé Overwatch komunity. Jeho nejlepším počinem je bezesporu pravidelný vánoční stream, který nadšeně sledovali fanoušci po celém světě.

Kaplanovu pozici nyní převezme Aaron Keller, jeho dosavadní zástupce. Ten prozradil, že nahradit tak dobrého vůdce bude těžké, ale už se i tak na svou novou roli v týmu těší. Keller dále potvrdil, že vývoj Overwatch 2 není odchodem Kaplana nijak ohrožen a vše bude dále probíhat podle plánu.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.