Jeff Bezos odstupuje jako CEO Amazonu

Estimated read time 2 min read

Jeho křeslo převezme Andy Jassy.

Od založení Amazonu uběhlo již 25 let a celou tu dobu nebyl CEO této společnosti nikdo jiný než Jeff Bezos. Ten však ze své role nyní odstupuje, aby ji předal svému následníkovi. Jeho pozici nyní obsadí Andy Jassy, který momentálně vede Amazon Web Services.

Bezos oznámil, že jako CEO skončí někdy v druhé půlce roku 2021. Z firmy však neodchází a stále zůstane ve vedení, aby si udržel svou velkou moc. Tím, že odstoupí jako CEO, však bude mít více času na své další projekty a plány.

Amazon získal za svou existenci skutečně velký vliv, kterému se neubránil ani svět her. Za tu dobu jsme byli svědky třeba založení Amazon Game Studios nebo odkoupení streamovací platformy Twitch. Co se týče vývoje her, jejich herní studio bohužel moc úspěchů nemělo. Třeba hra Crucible byla vrácena do bety a nakonec úplně zrušena.

Vše v Amazonu však není tak růžové. Ceny akcií sice prudce stoupají, ale firma má velký problém s nákazou Covid-19 a pracovníci pobočky v New Yorku tvrdí, že práce pro Amazon ohrožuje jejich životy.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.