Jaký hardware skutečně potřebujete na Metro Exodus v 60 FPS?

Estimated read time 3 min read

Jakou grafiku zvolit na Metro Exodus?

Jste fanoušky Metra už od úplného začátku a dali jste si slib, že si Metro Exodus zahrajete ať to stojí co to stojí? Naprosto vás chápu. Příběhem i grafikou je to opravdu dobrá hra. Navíc je to jedna z mála her, která zatím podporuje ray tracing. Jak moc je to ale náročné?

Ať už hrajete přes Epic Store nebo čekáte na Steam verzi, Metro Exodus bude stále velmi náročné. Pokud patříte mezi hráče, kteří chtějí všechny hry alespoň na ultra 1440p, budete potřebovat velmi dobrou mašinu. I přes vypnutý ray tracing dokáže Metro Exodus vytáhnout z vaší grafiky opravdu maximum. Pro opravdu plný zážitek tedy můžete na minimální systémové požadavky rovnou zapomenout. Ještě je potřeba říct, že jestli váš počítač nedisponuje RTX grafikou, některá vizuální nastavení mohou chybět.

Lidé z pcgamer pro vás otestovali pár sestav. Můžete je tedy použít při rozhodování, jestli váš počítač zvládne Metro Exodus na požadované detaily a nastavení. Zaměříme se především na volbu grafické karty.

Nejlevnější možnost

Pokud chcete 30 FPS a více, měla by vám stačit GTX 1060 nebo RX570. S GTX 1060 můžete dosáhnout až na 100 FPS, ale rozlišení se bude pohybovat okolo 720p. Pomoct tomu můžete samozřejmě snížením detailů, stínů nebo vykreslování. Hraní Metro Exodus na nízké nastavení může zvýšit frame rate až na překvapivě velká čísla v porovnání s vyšším nastavením. Jednu ze zmíněných grafik stačí spárovat s procesorem i3-8100 a alespoň 8GB RAM a můžete si užít docela dobrý zážitek na nízké nastavení.

Střední cesta

Pokud si zvolíte zlatou střední cestu, vytáhnete nastavení kolem high/ultra na rozlišení 1080p. To už ale budeme muset zajít do RTX grafik. Na 60 FPS, 1080p by měla stačit RTX 2060. To je asi ta nejdostupnější grafika z řady RTX 20. S touto grafikou už si budete moct dovolit zapnout ray-tracing. Ještě ale nejásejte, na ultra hraní to nebude. Pokud chcete ray-tracing skutečně zapnout a udržet si stabilní FPS, budete muset trochu snížit své nároky na grafiku. Něco kolem středního nastavení bude stačit.  Toto GPU navíc není tak drahé a rozpočet určitě nezrujnuje.

Pro náročné

Tak tady už se můžeme trochu rozšoupnout. Do téhle kategorie spadají už opravdu high-end počítače. Na hraní ve 1440p na vyoké detaily by měla stačit RTX 2080. Podle analýzy by RTX 2080 Ti měla zvládnout 60 FPS ve 4K. Zvýšit váš FPS counter určitě pomůže vypnutý ray-tracing. Když ho však zapnete, výkon při vysokých detailech se sníží asi o 30%  a při ultra dokonce o 40%. Pro optimální zážitek se taky doporučuje zakoupit 1440p 144Hz monitor.

Abych vám řekl pravdu, dostupný hardware má zatím s Metro Exodus problémy a většina grafik nezvládá jeho nároky (na skutečně dobré nastavení). Zapnout ray-tracing ve 4K není nemožné, ale je to docela těžké a náročné.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.