Hry v Německu nyní můžou zobrazovat nacistický obsah!

Estimated read time 2 min read

Německé vydání hry vždy muselo obsahovat cenzuru nacistických symbolů. Vzhledem k historii země je to docela pochopitelné. Nyní to však vypadá, že časy se mění. Díky nátlaku Německé Herní Asociace na vládu se začínají některá pravidla trochu uvolňovat.

Vláda se nyní z celkového zákazu hákových křížů a Hitlera přesunula na systém kontrolování každého případu zvlášť. Kontrola her spadne do klína německé komise USK.

Hry se nyní budou posuzovat pomocí klauzule “Sozialadäquanzklausel,” která říká, že nacistické symboly jsou povoleny, pokud slouží k uměleckým účelům nebo pomáhají zobrazit historické události. Pokud to tedy bude vypadat jako propaganda nacismu, cenzura ve hře bude stále platit. “Sozialadäquanzklausel” se již dlouho uplatňuje na filmy a TV pořady, hry však byly posuzuvány úplně jinak. To se teď mění.

To samozřejmě neznamená, že vývojáři si nyní mohou ve hrách používat hákové kříže jak se jim zachce. Znamená to pouze, že USK nacistické symboly v některých případech povolí.

Toto nové pravidlo samozřejmě platí na všechny nově vydané tituly. Není však známo, jak se změní již existující tituly, jako Wolfenstein.

První spor o nacistický obsah ve hře se datuju do roku 1998. Tehdy soud neuznal Wolfenstein 3D jako umělecké dílo, ale jako nacistickou propagandu.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.