Hráči objevili neonacistické symboly v Call of Duty: Warzone

Estimated read time 2 min read

Obyčejná náhoda nebo něčí záměr?

Jeden ze symbolů na emblému v Call of Duty: Warzone možná až moc připomíná symbol, který si osvojily neonacistické skupiny. Konkrétně jde o symbol, který se zdá přímo inspirovaný logem skupiny Azov Battalion z Ukrajiny.

Ve hře je možné si tento emblém pořidit z kosmetického balíčku Chimera Pack, který stojí 11 dolarů. Jako každý emblém, i tento je animovaný a zobrazuje okřídlenou příšeru před ním. Na jeho podezřelou podobu s neonacistickým symbolem upozornil Reddit.

Obě loga mají zřejmě společného předka, kterým je Wolfsangel. Jde přiom o symbol, co si přivlastnili Nacisté během války. Tento symbol byl pak mnohokrát znovu oživen právě neonacistickýma skupinama.

Ve Warzonu je Chimera fiktivní organizace, kterou založil Nikolai z Modern Warfare. Chimera sice není spajata s žádnou konkrétní zemí, ale jeden z hratelných operátorů Yegor je právě z Ukrajiny. Yegor je také jeden z operátorů, kteří po zakoupení Chimera Packu dostanou skin.

Jak Reddit správně poukázal, emblém ve Warzone používá naprosto stejné barvy, jako skupina Azov Battalion. Podobu obou symbolů tak nelze popřít.

Proč je tedy něco takového vůbec ve hře? Je možné, že se to stalo prostě jen omylem. Třeba v roce 2017 museli vývojáři z Destiny 2 odstranity rukavice. Tehdy tvrdili, že podobnost s pravicovou vlajkou je nešťastná náhoda. Pokud se chcete na Chimera Pack podívat sami, budete si muset chvíli počkat. Kosmetické balíčky ve hře totiž na přání vývojářů rotují.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.