Google bude používat všechna naše data pro učení umělé inteligence

Estimated read time 2 min read

Vaše akce v online prostoru mohou být použity pro trénování AI.

O umělé inteligenci se dnes mluví všude. Víte ale, jak vlastně funguje? Pokud se v tématu moc neorientujete, může se zdát, že umělá inteligence dokáže samostatně přemýšlet. To je však docela daleko od pravdy. Ve sktuečnosti má jen obrovskou zásobárnu dat, ze které pomocí algoritmů dokáže vybrat a naservírovat je tak, ať to vypadá, že stroj skutečně myslí.

Většina systémů, třeba jako ChatGPT, tedy spoléhá na to, že mu uživatelé budou poskytovat další a další data. Google samozřejmě nechce být pozadu a proto nyní upravil své podmínky použití. V těch se mimo jiné píše, že všechno, co v online prostoru uděláte, může být využito pro trénování AI modelů.

Takové tvrzení není úplně nové. Dříve však Google říkal to, že data používají pouze ke trénování textových modelů (typicky překladače). Teď však pole působnosti rozšiřují i na další modely. Jedním z těchto AI modelů je třeba Bard. Ten je přímou odpovědí na ChatGPT.

Více dat tedy povede k lépe natrénovaným modelům. Nebo tak by to alespoň v ideálním případě mělo dopadnout. Je však potřeba předem zajistit potřebnou legislativu, aby se Google později nedostal do problémů. Těm teď čelí třeba společnost OpenAI, která je volána před soud za to, jakým způsobem sbírala data pro ChatGPT.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.