G2A chce platit vývojářům ztracený zisk

Estimated read time 2 min read

Další novinky v situaci kolem G2A.

Tento týden několik vývojářů vyjádřili svůj nesouhlas, když uviděli, že G2A prodává jejich hry. Hráčům řekli, že mají raději hry nelegálně stahovat, než aby je koupili přes tuto stránku. G2A na tohle odpovědělo tak, že pokud vývojáři dokáží, že klíče opravdu byly zakoupeny ukradenou kartou, nahradí jim všechnu ztrátu.

Některým to ale nestačí a tak po internetu začala kolovat petice, kde No More Robots požadují, aby G2A přestalo prodávat indie hry. Přitom to ale není poprvé, co vývojáři nejsou spokojeni s tímto prodejcem. Dříve třeba TinyBuild podali stížnost na nekalé praktiky při získávání klíčů. G2A je tehdy požádali, aby poskytli konkrétní seznam klíčů, které by mohli porovnat s jejich databází. To ale TinyBuild odmítli, protože by to prý bylo moc práce.

G2A říká, že si zajistí nezávislou společnost, která zjistí, jestli prodávané klíče byly získány legální cestou. Pokud zjistí nějaké nesrovnalosti, jsou prý ochotni zaplatit „všechnu ztrátu vynásobenou deseti.“ Říkají taky, že první tři kontroly zaplatí celé oni a potom už se s vývojáři rozdělí 50/50.

Stránka navíc říká, že se na jejich obchodu prodává jen asi 8% indie her a nejde tak o velký problém. V dnešní době je ale téměř nemožné dohodnout se, co je a co už není indie hra. Číslo je tak téměř nemožné potvrdit.

Na petici se třeba píše:

G2A říká, že jim na herním průmyslu velmi záleží, protože na tom záleží jejich přežití. Myslíme si, že G2A určitě přežije 8% pokles prodejů, aby udělali 99% vývojářů klidnější. Budeme tak moci udržet naše hry na vysoké úrovni bez ztráty zisku.

Na Twitteru G2A napsali, že pokud by přestali prodávat indie hry, prodejci by si prostě našli jiné místo. Nic by se tím prý nevyřešilo.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.