Farming Simulator míří na esport scénu!

Estimated read time 2 min read

Farmáři se utkají o výhru až 250 000 euro!

Každý z nás si občas rád udělá srandu z Farming Simulatoru. Není to žádná špatná hra, spíš její nápad je ve své podstatě tak trochu absurdní. Nenechte se ale zmást, Farming Simulator se stal velkým světovým fenoménem. Dokonce tak velkým, že vývojáři Giants Software zakládají Farming Simulator Ligu. Bude to kompetitivní liga, kde se profesionálové utkají o výhru 250 000 euro. Ne, opravdu si z vás nedělám srandu.

Věřte nebo ne, už se pořádaly celkem tři kompetitivní Farming Simulator turnaje – v Polsku, Německu a Švýcarsku. Nebylo to ale nic velkého a výhra byla relativně malá. Ten asi největší byl Herofest 18, kde bylo na Farming Simulator poskytnuto 2 890 euro. Jenže teď se zakládá velká plnohodnotná liga právě pro tento simulátor. Dočkáme se prý alespoň deseti turnajů okolo celé Evropy.

„Kompetitivní farmaření je něco, co si lidé užívají už několik let, nikdy však nebylo na esport scéně,“ říká CEO společnosti. „Máme zde spoustu esport nadšenců, kteří by rádi celému světu ukázali, že farmaření může být nejen zábavná, ale i velmi zajímavá disciplína. Myslím, že jsme našli skvělý mix opravdového farmaření a herní zábavy.“

Každý turnaj nabídne velké výhry a body, které nakonec ty nejlepší týmy donesou až do vlekého finále. Giants už dokonce sehnali několik sponzorů jejich ligy. Soutěžit se prý bude v různých disciplínách. Od obyčejného sklízení pole až po 3v3, kde se dozvíme, který tým jsou ti nejlepší farmáři.

Vývojáři říkají, že více detailů si zatím nechají pro sebe. Pokud mi stále nevěříte (a vůbec bych se tomu nedivil), stačí se podívat na Youtube. Najdete spoustu záběrů z akce FarmCon. Já sám tomu stále neumím nějak uvěřit. Při psaní tohoto článku začínám pochybovat o své vlastní existenci. Asi se nechám překvapit, co nám tato farmářská liga nabídne.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.