Epic přiznávají, že s Metro Exodus udělali chybu

Estimated read time 2 min read

Zastaví se konečně serie exkluzivit?

O přesunutí Metro Exodus na Epic Games Store jsme se dozvěděli těsně před vydáním hry. Jenže na Steamu už dávno běžely předobjednávky. V té době na sebe Epic strhli opravdu velkou vlnu kritiky.

Na nedávném GDC 2019 dostalo vedení společnosti Epic otázku, jestli by udělali něco takového znovu. Steve Allison, vedoucí Epic Games Storu, velmi krátce odpověděl: „Už nikdy to neuděláme.

„S vydavateli Metra jsme mluvili už hodně dlouho dopředu,“ řekl. „Není to ale jen naše vina, oni potřebovali udělat svá vlastní rozhodnutí. Pouze načasování, kdy to tak nějak všechno klaplo, bylo docela špatné. Myslím, že to dopadlo mnohem hůř, než jsme původně očekávali. Pak jsme to hodně probírali a došli jsme k názoru, že příště musíme řešit věci jinak.“

Epic je prý v situaci, kdy už ani není možné, aby se něco takového opakovalo. Ujišťují, že mají časový plán a mohou se všemi jednat mnohem dřív.

Ikdyž se na obchod sesunulo hodně negativity, Metro se prý prodávalo pořád docela dobře. Allison ale říká, že nechce, aby další lidé museli projít to, co potkalo A4.

Jak to bude s dalším přidáváním exkluzivit je zatím neznámé. Epic říká, že nyní se chtějí zaměřit na skutečném zavedení 88/12 konceptu. Exkluzivity se budou snažit omezit, ale zatím ne uplně.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.