Discord vstupuje do bitvy o vývojáře. Nabízí 90% zisku!

Estimated read time 2 min read

Valve a Epic se rvou o vývojáře. Nyní do hry vstoupil i Discord

Po změně rozdělování zisků na Steamu se začalo diskutovat o budoucnosti hlavně indie vývojářů. Některé velké společnosti ucítily příležitost a začínají lákat vývojáře na své vlastní platformy. Jako jeden z nějvětších favoritů se zatím zdé společnost Epic. Ta vývojářům nabízí 88% z celkových vydělaných peněz. To je určitě mnohem lepší, než 70/30, co momentálně nabízí Steam. Nyní se do této hry připojil i Discord.

Discord je sice hlavně chatovací platforma, od sprna však otevřel i svůj herní obchod. Teď by chtěli dovolit úplně všem vývojářům vydávat hry právě na tomto jejich obchodě. Nabízí jim rozdělení výdělku v podobě 90/10.

„Mluvili jsme s vývojáři a velká spousta z nich si myslí, že herní obchody si nezaslouží 30% jejich výdělku,“ říká Discord. “ Díky tomu vývojáři začínají vytvářet své vlastní obchody a platformy. Zapomínají však na to, co je opravdu důležité – vytvářet skvělé hry a držet tuto úžasnou komunitu pohromadě.“

Od 2019 se tedy Discord obchod změní na místo, kde každý může publikovat své hry a nechat si 90% výdělku. Těch ostatních 10% pokryje náklady obchodu. Discord říká, že v budoucnu by se tato částka mohla ještě zmenšit.

Všichni co nyní používají Discord na chat automaticky mají i obchod. Mají už tedy hodně potencionálních zákazníků. Podle Discordu asi 200 milionů. To pro některé vývojáře dělá Discord opravdu atraktivní platformou. Už teď má obchod velmi zajímavý katalog her převážně indie žánru.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.