Český makeITtoday spouští první esport program u nás!

Estimated read time 2 min read

Zakladatelé si od esport programu slibují velké věci.

Projekt makeITtoday nabízí tradičně kvalitní kurzy programování a dalších digitálních dovedností. V půlce září se však rozrostou o další velmi lákavý kurz – esport! Tento program bude pod vedením Milana Gellebry z týmu BRUTE. Zakladatelé makeITtoday si od esport programu slibují hlavně to, že hráčům otevře nové možnosti na světových turnajích.

Milan Gellebra už svou esportovou historii má. Třeba v červenci tohoto roku nastoupil jako trenér týmu BRUTE. Své zkušenosti by chtěl předat i hráčům od 14 do 17 let, kteří se zapíší do esport programu.

Esport není jen o sezení u počítače a hraní her. Chci další generaci mladých hráčů naučit, jak hrát zdravě po psychické i fyzické stránce a jak ke zlepšování přistupovat analyticky a strategicky. Většinu dovedností jako komunikace, vzájemná spolupráce či zodpovědnost vůči týmu pak studenti využijí i v dalších odvětvích svého života

Silvie Zeman, zakladatelka makeITtoday řekla, že esport program může otevřít hráčům dveře do celého světa. Stále roste seznam velkých světových univerzit, které nabízejí zajímavá stipendia amatérským i profesionálním esport hráčům.

MakeITtoday samozřejmě není jen o esportu. Zameřuje se hlavně na pohodové vzdělávání mládeže v oblasti technologií. Mimo jiné nabízejí kurzy programování, herního designu, 3D modelování, webového vývoje a dalších dovedností, které se v dnešní době hodí snad každému.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.