Celý vývoj Cyberpunku se zaplatil již v den vydání!

Hry

Cyberpunk zaznamenal obrovský profit.

Trvalo to 8 let, ale Cyberpunk 2077 je konečně tady! V den vydání sice nebyl v dobrém technickém stavu a hra pravděpodobně měla být ještě na pár měsíců odložena, ale vývojáři i tak vydělali obrovskou hromadu peněz. CD Projekt řekli, že jen samotné předobjednávky stačily na to, aby pokryly všechny výdaje spojené s vývojem a marketingem.

Vůbec se nedivím, že se něco takového stalo. CD Projekt už asi před měsícem oznámili, že předobjednávky Cyberpunku dávno překonaly předobjednávky třetího Zaklínače. Celkové číslo se dostalo asi na 8 milionů, což ze Cyberpunku dělá největší PC vydání v historii. V den vydání také Night City prozkoumávalo asi milion hráčů, což je na Steamu nový rekord pro singleplayer hru.

BANNER_WEB2.jpg

Otázkou však zůstává, kolik Cyberpunk 2077 vlastně dohromady stál. CD Projekt žádná přesná čísla nezveřejňuje, ale v roce 2018 se spekulovalo, že vývoj vyjde asi na 111 milionů dolarů. Studio dále oznámilo, že jen na Steamu vydělali 50 milionů dolarů 2 týdny před vydáním.

Přidejte k tomu všechny ostatní platformy a máte zde pravděpodobně obrovský profit. Není tak žádnou záhadou, jak se vývoj hry mohl zaplatit již v samotný den vydání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *