Celý vývoj Cyberpunku se zaplatil již v den vydání!

Estimated read time 2 min read

Cyberpunk zaznamenal obrovský profit.

Trvalo to 8 let, ale Cyberpunk 2077 je konečně tady! V den vydání sice nebyl v dobrém technickém stavu a hra pravděpodobně měla být ještě na pár měsíců odložena, ale vývojáři i tak vydělali obrovskou hromadu peněz. CD Projekt řekli, že jen samotné předobjednávky stačily na to, aby pokryly všechny výdaje spojené s vývojem a marketingem.

Vůbec se nedivím, že se něco takového stalo. CD Projekt už asi před měsícem oznámili, že předobjednávky Cyberpunku dávno překonaly předobjednávky třetího Zaklínače. Celkové číslo se dostalo asi na 8 milionů, což ze Cyberpunku dělá největší PC vydání v historii. V den vydání také Night City prozkoumávalo asi milion hráčů, což je na Steamu nový rekord pro singleplayer hru.

Otázkou však zůstává, kolik Cyberpunk 2077 vlastně dohromady stál. CD Projekt žádná přesná čísla nezveřejňuje, ale v roce 2018 se spekulovalo, že vývoj vyjde asi na 111 milionů dolarů. Studio dále oznámilo, že jen na Steamu vydělali 50 milionů dolarů 2 týdny před vydáním.

Přidejte k tomu všechny ostatní platformy a máte zde pravděpodobně obrovský profit. Není tak žádnou záhadou, jak se vývoj hry mohl zaplatit již v samotný den vydání.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.