Cyberpunk 2077 špatně využívá AMD procesory

Estimated read time 2 min read

Jak si ve hře zvýšit FPS s AMD procesorem?

CD Projekt má i po vydání Cyberpunku hodně práce. Na seznam problémů nyní přibyla nová položka – Cyberpunk nevyužívá celý potenciál AMD procesorů. Zjednodušeně se dá říct, že hra nevyužívá všechna vaše logická jádra, ale pouze ta fyzická. Pokud tedy máte 6-core, 12-thread, hra využije pouze 6 jader. Něco takového však může dost brzdit celkové FPS.

Jak tedy zjistit, jestli se tohle děje i u vás? Je to vlastně docela jednoduché. Stačí otevřít Správce Úloh, otevřít si detaily a dostat se do záložky Výkon. Graf potom nastavte tak, aby ukazoval logické procesory. Pokud nyní zapnete Cyberpunk 2077, můžete pravděpodobně vidět, že hra využívá pouze polovinu vašich jader a to v žádném případě není optimální.

Komunita naštěstí přišla s řešením! Budete si ale muset stáhnout Hex Editor. Jakmile jej stáhnete, můžete program spustit. Dále spusťte svůj Cyberpunk2077.exe soubor ve složce s instalací. V otevřeném editoru pak najděte řádek s čísly „75 30 33 C9 B8 01 00 00 00 0F A2 8B C8 C1 F9 08

Klikněte na první číslo (75) a změňte jej na EB. Změny uložte. Pokud nyní spustíte Cyberpunk 2077, můžete vidět, že hra teď bude mnohem lépe využívat vaše CPU a výkon bude lepší. Musím však upozornit, že se nejedná o oficiální řešení od vývojářů a vše tak děláte na své vlastní nebezpečí. Předpokládám, že tuto chybu dříve nebo později opraví sami vývojáři.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.